Jdi na obsah Jdi na menu
 


PLAKIAS

 

Původně rybářská osada na břehu Libyjského moře rozprostírající se podél stejnojmeného zálivu. Krásné a stále ještě klidné místo s více než třemisty slunečnými dny v roce. Veškeré dění je více-méně soustředěno kolem hlavní proménády podél mořského břehu, kde je spousta taveren, v nichž není zase až tak velká vzácnost natrefit na jídelní lístek v češtině. Koupání v nádherně čistém moři, spousta krásných malých pláží ukrytých mezi skalisky, neustávající osvěžující vánek a hlavně klid. Kolem skály, olivové háje a modré nebe.

Na výpravy po okolních skalách je dobrá nějaká pevnější obuv a stejně tak do soutěsky Samaria, baterka se také hodí. Na výlety do vzdálenějších míst je možno se vypravit autobusem (klášter a pláž Preveli, město Rethimno), lze i lodí ( pláže Preveli, Damnoni a Souda) nebo využít půjčoven skůtrů a automobilů. Samozřejmě si lze také objednat výlety přes cestovní kanceláře (soutěsky Samaria a Aradena, ostrov Gramvoussa, nebo antická sídla Festos a Knóssos atd.)

 

GPS: 

náměstíčko/kašna: 35,19054° N - 24,39510° E

pláž Plakias (naproti Alianthos Beach): 35,18916° N - 24,39688° E

 

Náhledy fotografií ze složky Plakias

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pohoda

(Krása, 31. 1. 2020 12:16)

Plakias a okolí je krásné, rádi se tam s ženou vracíme, zejména nám vyhovuje natur koupání a pohoda. Rád bych o tomto místě více pohovořil, pokud to lze. lyod@email.cz